teklif al

Silobas Dorse (Treyler) toz çimento, un, tahıl malzemeleri, kalsit, silis kumu ve benzeri ürünleri taşıma amaçlı kullanılmaktadır.

Ana yapısı mukavemeti yüksek çelikten özel toz altı kaynak makineleri kullanılarak imal edilir. Şasi, çerçeve ve omurgalar zor arazi şartlarında çalışmak ve ağır yüklemeler için uygundur. Silobas şasisi hafif ve estetik görünümlü olarak dizayn edilir.  Kritik yerlerde özel alaşımlı çelikler kullanılır. Talebe ve ihtiyaçlara göre özel tasarımlar uygulanarak da üretilebilir.

Katı parçalar akışkan sıvı maddelerin içinde hapsedildiğinde, parçalar akışkan maddenin içerisinde akmaya başlar. Bu mantıkla yola çıkılarak tasarlanmış bir sistemde akışın genellikle tek yönlü olması istenmektedir. Sistemde bulunan parçaların ya da karışımın taşımasının gerçekleşebilmesi için yeterli hava akışını sağlayacak silobas kompresöre ihtiyaç duyulmaktadır. Kompresörler tarafından sağlanan yüksek akış hacmine sahip hava sayesinde taşınması gereken parçalar siloya ya da nakliye alanına taşınmaya başlar.

Silobasları doldurma ve boşaltma işlerini arkasında bulunan kompresör yardımı ile yapmaktadır. Bu kompresörler çimento ve tahıl ürünleri gibi ürünleri kendi haznesine doldurma ve boşaltma işlerini yapmaktadır.

Silobas kullanması dikkat isteyen bir iş makinesidir. Kullanımı sırasında aksamlarında ve üzerinde bulunan komresörler de herhangi bir kaza olmaması için mutlaka bakım ve periyodik kontrol yaptırılmalıdır. 

Universal Sertifikasyon, tümü mühendislerden oluşan uzman kadrosu ile Silobasların periyodik kontrollerini güvenli ve güvenilir şekilde gerçekleştirmekte ve sonuçları raporlandırmaktadır. Böylece kontrol sırasında ve sonrasında yaşanabilecek kazaların önüne geçilmesine katkı sunulmaktadır.

TÜRKAK tarafından alınan karar doğrultusunda bu kapsamda gerçekleştirilen muayeneler non-akredite olarak yapılmaktadır.

GERİ